Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 25

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  25:1 Pastaj Davidi dhe komandantėt e ushtrisė shkėputėn nga shėrbimi disa nga bijtė e Asafit, tė Hemanit dhe tė Jeduthunit qė tė kėndonin me frymėzim me qeste, me harpa dhe me cembale. Numri i njerėzve qė kryenin kėtė shėrbim ishte:

  25:2 nga bijtė e Asafit: Zakuri, Josefi, Nethaniahu, Asarelahu, bijtė e Asafit ishin nėn drejtimin e Asafit, qė i kėndonte himnet me frymėzim nė bazė tė urdhrave tė mbretit.

  25:3 Nga Jeduthuni, bijtė e Jeduthunit: Gedaliahu, Tseri, Jeshajahu, Shimei, Hashabiahu dhe Matihiahu, gjashtė, nėn drejtimin e atit tė tyre Jezuduthun, qė kėndonte himne me frymėzim pėr tė kremtuar dhe lėvduar Zotin.

  25:4 Nga Hemani, bijtė e Hemanit: Bukiahu, Mataniahu, Uzieli, Shebueli, Jerimothi, Hananiahu, Hanani, Eliathahu, Gidalti, Romamt-Ezeri, Joshbekashahu, Malothi, Hothiri dhe Mahaziothi.

  25:5 Tėrė kėta ishin bijtė e Hemanit, shikuesit tė mbretit sipas fjalės sė Perėndisė pėr tė ngritur nė qiell fuqinė e tij. Nė fakt Perėndia i kishte dhėnė Hemanit katėrmbėdhjetė bij dhe tri bija.

  25:6 Tėrė kėta ishin nėn drejtimin e atit tė tyre pėr tė kėnduar nė shtėpinė e Zotit me cembale, dhe me harpa dhe me qeste, pėr shėrbimin nė shtėpinė e Perėndisė. Asafi, Jeduthuni dhe Hemani ishin nėn urdhrat e mbretit.

  25:7 Numri i tyre, sė bashku me vėllezėrit e tyre tė ushtruar pėr t`i kėnduar Zotit, tė gjithė me tė vėrtetė tė aftė, ishte dyqind e tetėdhjetė e tetė veta.

  25:8 Pėr tė caktuar turnin e shėrbimit tė tyre si tė vegjėlit ashtu dhe tė mėdhenjtė, mjeshtrat dhe dishepujt, hoqėn me short.

  25:9 I pari i caktuar me short pėr Asafin ishte Josefi; i dyti Gedaliahu, me vėllezėrit dhe bijtė e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:10 i treti ishte Zakuri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:11 i katėrti ishte Jitsri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:12 i pesti ishte Nethaniahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:13 i gjashti ishte Bukiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:14 i shtati ishte Jesharelahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:15 i teti ishte Jeshajahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:16 i nėnti ishte Mataniahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:17 i dhjeti ishte Shimei, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:18 i njėmbėdhjeti ishte Azareli, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:19 i dymbėdhjeti ishte Hashabiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:20 i trembėdhjeti ishte Shubaeli, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:21 i katėrmbėdhjeti ishte Matithiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:22 i pesėmbėdhjeti ishte Jerimothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:23 i gjashtėmbėdhjeti ishte Hanainahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:24 i shtatėmbėdhjeti ishte Joshbekashahu, me bijtė dhe me vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:25 i tetėmbėdhjeti ishte Hanani, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:26 i nėntėmbėdhjeti ishte Malothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:27 i njėzeti ishte Eliathahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:28 i njėzetenjėti ishte Hothiri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:29 i njėzetedyti ishte Gidalti, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:30 i njėzetetreti ishte Mahaziothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

  25:31 i njėzetekatėrti ishte Romamti-Ezeri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine