Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 26

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  26:1 Pėr klasat e derėtarėve: tė Korahitėve, Meshelemiahu, bir i Koreut, nga bijtė e Asafit.

  26:2 Bijtė e Meshelemiahut ishin Zakaria, djali i parė, Jediaeli i dyti, Zebadiahu i treti, Jathnieli i katėrti,

  26:3 Eliami, i pesti, Jehohanani, i gjashti, Eljehoenai i shtati.

  26:4 Bijtė e Obed-Edomit ishin Shemajahu, djali i parė, Jehozabadi i dyti, Joahu i treti, Sakari i katėrti, Nethaneli i pesti,

  26:5 Amieli i gjashti, Isakari i shtati, Peulthai i teti, sepse Perėndia e kishte bekuar.

  26:6 Shemajahut, birit tė tij, i lindėn bij qė sundonin nė shtėpitė e tyre atėrore, sepse ishin njerėz tė fortė dhe trima.

  26:7 Bijtė e Shemajahut ishin Othni, Rafaeli, Obedi dhe Elzabadi, vėllezėrit e tė cilėve Elihu dhe Semakiahu ishin njerėz trima.

  26:8 Tėrė kėta ishin bij tė Obed-Edomit; ata, bijtė e tyre dhe vėllezėrit e tyre, ishin njerėz tė zotė, tė fuqishėm dhe tė aftė tė kryenin shėrbimin: gjashtėdhjetė pasardhės tė Obed-Edomit.

  26:9 Meshelemiahu pati bij dhe vėllezėr, tetėmbėdhjetė trima.

  26:10 Hosahu, nga bijtė e Merarit, pati si bij: Shimrin, i pari (megjithėse nuk ishte i parėlinduri, i ati e caktoi tė parė),

  26:11 Hilkiahun i dyti, Tebaliahun i treti, Zakarian i katėrti: tė marrė sė bashku bijtė dhe vėllezėrit e Hosahut ishin trembėdhjetė.

  26:12 Kėtyre klasave tė derėtarėve, nėpėrmjet tė parėve tė tyre, por edhe nėpėrmjet vėllezėrve tė tyre, iu besuan shėrbimi nė shtėpinė e Zotit.

  26:13 U hodh nė short pėr ēdo portė, qoftė tė vegjėlit apo tė mėdhenjtė, sipas shtėpive atėrore.

  26:14 Pėr portėn lindore shorti i ra Shelemiahut. Pastaj u hodh shorti pėr portėn veriore, e cila i ra birit tė tij Zakaria, njė kėshilltar me mend.

  26:15 Porta jugore i ra Obed-Edomit dhe magazinat bijve tė tij,

  26:16 Shupimit dhe Osahut i ra nė perėndim, me portėn e Shalekethit, nė rrugėn pėrpjetė, njė postė roje pėrballė tjetrės.

  26:17 Nė krahun lindor qėndronin gjithnjė gjashtė Levitė ēdo ditė, nė krahun jugor katėr ēdo ditė, dhe nė magazinat nga dy pėr secilėn prej tyre.

  26:18 Nė Parbar, nė krahun perėndimor, ishin caktuar katėr veta pėr rrugėn dhe dy pėr Parbarin.

  26:19 Kėto ishin klasat e derėtarėve tė zgjedhur midis bijve tė Koreut dhe bijve tė Merarit.

  26:20 Nga Levitėt, Ahijahu ishte caktuar pėr ruajtjen e thesareve tė shtėpisė sė Perėndisė dhe tė thesareve tė gjėrave tė shenjtėruara.

  26:21 Bijtė e Ladanit, bijtė e Gershonitėve qė rridhnin nga Ladani, tė parėt e shtėpive atėrore tė Ladanit, Gershonitit, domethėnė Jehieli.

  26:22 Bijtė e Jehielit, Zethami dhe i vėllai Joeli, ishin caktuar pėr ruajtjen e thesareve tė shtėpisė tė Zotit.

  26:23 Midis Amramitėve, Jitsharitėt, Hebronitėt dhe Uzielitėt,

  26:24 Shebueli, bir i Gershomit, qė ishte bir i Moisiut, ishte kryeintendenti i thesareve.

  26:25 Vėllezėrit e tij, me anė tė Eliezerit, ishin i biri i Rehabiahu, bir i tė cilit ishte Jeshajahu, bir i tė cilit ishte Jorami, bir i tė cilit ishte Zikri, bir i tė cilit ishte Shelomithi.

  26:26 Ky Shelomith dhe vėllezėrit e tij ishin caktuar pėr ruajtjen e tė gjitha thesareve tė gjėrave tė shenjta qė mbreti David, tė parėt e shtėpive atėrore dhe komandantėt e ushtrisė kishin shenjtėruar.

  26:27 Ata kishin shenjtėruar njė pjesė tė plaēkės qė kishin shtėnė nė dorė gjatė luftės pėr tė mbajtur shtėpinė e Zotit.

  26:28 Pėrveē kėsaj tė gjitha ato qė ishin shenjtėruar nga Samueli, shikuesi, nga Sauli, bir i Kishit, nga Abneri, bir i Nerit dhe nga Joabi, bir i Tserujahut, dhe ēdo gjė tjetėr e shenjtėruar nga cilido qoftė ishte nėn pėrgjegjėsinė e Shelomithit dhe tė vėllezėrve tė tij.

  26:29 Ndėr Jitsharitėt, Kenajahu dhe bijtė e tij ishin tė ngarkuar me punėt e jashtme tė Izraelit, nė cilėsinė e tyre si magjistrarė dhe si gjyqtarė.

  26:30 Ndėr Hebronitėt, Hashabiahu dhe vėllezėrit e tij, njė mijė e shtatėqind trima, u caktuan tė mbikqyrnin Izraelin, kėndej Jordanit, nė perėndim, nė tė tėra ēėshtjet e Zotit dhe tė shėrbimit tė mbretit.

  26:31 Jerijahu ishte i pari i Hebronitėve, sipas brezave tė shtėpive tė tyre atėrore. Nė vitin e dyzetė tė mbretėrimit tė Davidit u bėnė kėrkime dhe u gjetėn midis tyre njerėz tė fortė dhe trima nė Jazer tė Galaadit.

  26:32 Vėllezėrit e tij ishin dy mijė e shtatėqind trima, tė parė tė shtėpive atėrore. Mbreti David u besoi atyre mbikqyrjen e Rubenitėve, tė Gaditėve, tė gjysmės sė fisit tė Manasit pėr tė gjitha gjėrat qė kishin tė bėnin me Perėndinė dhe me punėt e mbretit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine