Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CHRONICLES 10

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  10:1 Roboami shkoi nė Sikem, sepse tėrė Izraeli kishte ardhur nė Sikem pėr ta bėrė mbret.

  10:2 Kur Jeroboami, bir i Nebatit, e mėsoi kėtė (ai ishte akoma nė Egjipt ku kishte ikur larg pranisė sė mbretit Salomon), Jeroboami u kthye nga Egjipti.

  10:3 Prandaj dėrguan ta thėrrasin. Kėshtu Jeroboami dhe tėrė Izraeli erdhėn t`i flasin Roboamit dhe i thanė:

  10:4 "Ati yt e ka bėrė zgjedhėn tonė tė rėndė; tani ti lehtėsoje robėrinė e fortė tė atit tėnd dhe zgjedhėn e rėndė qė ai na ka imponuar, dhe ne do tė tė shėrbejmė".

  10:5 Ai u pėrgjigj kėshtu: "Kthehuni tek unė pas tri ditėsh". Pastaj populli iku.

  10:6 Atėherė mbreti Roboam u kėshillua me pleqtė qė kishin qenė nė shėrbim tė atit tė tij, Salomonit, kur ishte i gjallė, dhe i tha: "Ēfarė mė kėshilloni t`i them kėtij populli?".

  10:7 Ata i folėn duke thėnė: "Nė rast se tregohesh dashamirės me kėtė popull dhe e kėnaq, duke u dhėnė atyre njė pėrgjigje tė favorshme, ata do tė jenė shėrbėtorė tė tu pėrgjithmon".

  10:8 Por Roboami hodhi poshtė kėshillėn e dhėnė nga pleqtė dhe u konsultua me tė rinjtė qė ishin rritur me tė dhe ishin nė shėrbim tė tij,

  10:9 dhe u tha atyre: "Ēfarė mė kėshilloni t`i pėrgjigjem kėtij populli qė mė foli duke thėnė: "Lehtėsoje zgjedhėn e vėnė nga ati yt?"".

  10:10 Atėherė tė rinjtė qė ishin rritur me tė i folėn, duke thėnė: "Kėshtu do t`i pėrgjigjesh kėtij populli qė tė ėshtė drejtuar ty duke thėnė: "Ati yt e ka bėrė tė rėndė zgjedhėn tonė; tani lehtėsoje atė". Kėshtu do t`u thuash atyre: "Gishti im i vogėl ėshtė mė i trashė se sa ijet e atit tim;

  10:11 prandaj nė qoftė se ati im ju ka vėnė njė zgjedhė tė rėndė, unė do ta bėj atė edhe mė tė rėndė; nė qoftė se ati im ju ka ndėshkuar me fshikull, unė do t`ju dėnoj me kamxhik"".

  10:12 Pas tri ditėve, Jeroboami dhe tėrė populli erdhėn te Roboami, ashtu si kishte urdhėruar mbreti, duke thėnė: "Kthehuni tek unė pas tri ditėsh".

  10:13 Mbreti iu pėrgjigj atyre rėndė: kėshtu mbreti Roboam, duke hedhur poshtė kėshillėn e dhėnė nga pleqtė,

  10:14 u foli atyre sipas kėshillės sė dhėnė nga tė rinjtė, duke thėnė: "Ati im e ka bėrė tė rėndė zgjedhėn tuaj, por unė do ta bėj edhe mė tė rėndė; ati im ju ka ndėshkuar me fshikull, unė do t`ju dėnoj me kamxhik".

  10:15 Kėshtu mbreti nuk e dėgjoi popullin, sepse zhvillimi i ngjarjeve varej nga Perėndia, me qėllim qė Zoti ta ēonte nė vend fjalėn e tij, qė ia kishte drejtuar Jeroboamit, birit tė Nebatit, me anė tė Ahijahut nga Shilohu.

  10:16 Kur tėrė Izraeli pa qė mbreti nuk e dėgjonte, iu pėrgjigj mbretit duke thėnė: "Ēfarė pjese kemi ne nga Davidi? Nuk kemi asnjė trashėgimi nga biri i Isait! Secili nė ēadrėn e vet, o Izrael! Tani kujdesohu pėr shtėpinė tėnde, o David!". Kėshtu tėrė Izraeli shkoi nė ēadrat e veta.

  10:17 Por mbi bijtė e Izraelit qė banonin nė qytetin e Judės mbretėroi Roboami.

  10:18 Mbreti Roboam dėrgoi Hadoramin, tė ngarkuarin me haraēet, por bijtė e Izraelit e vranė me gurė dhe ai vdiq. Atėherė mbreti Roboam u shpejtua tė hipė mbi njė qerre pėr tė ikur me vrap nė Jeruzalem.

  10:19 Kėshtu Izraeli ka qenė rebel ndaj shtėpisė sė Davidit deri ditėn e sotme.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine