Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 10

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  10:1 "Jam neveritur nga jeta ime; do tė shfryj lirisht vajtimin tim, duke folur nė trishtimin e shpirtit tim!

  10:2 Do t`i them Perėndisė: "Mos mė dėno! Bėmė tė ditur pse grindesh me mua.

  10:3 A tė duket mirė tė shtypėsh, tė pėrēmosh veprėn e duarve tė tua dhe tė tregohesh nė favor tė qėllimeve tė njerėzve tė kėqij?

  10:4 A ke sy prej mishi, apo shikon edhe ti si shikon njeriu?

  10:5 A janė vallė ditėt e tua si ditėt e njė tė vdekshmi, vitet e tua si ditėt e njė njeriu,

  10:6 sepse ti duhet tė hetosh lidhur me fajin tim dhe tė kėrkosh mėkatin tim,

  10:7 megjithėse e di qė nuk jam fajtor dhe qė nuk ka njeri qė mund tė mė ēlirojė nga dora jote?

  10:8 Duart e tua mė kanė bėrė dhe mė kanė dhėnė trajtė por tani ti kėrkon tė mė zhdukėsh.

  10:9 Mbaj mend, tė lutem, qė mė ke modeluar si argjila, dhe do tė mė bėsh tė kthehem nė pluhur!

  10:10 A nuk mė ke derdhur vallė si qumėshti dhe mė ke piksur si djathi?

  10:11 Ti mė ke veshur me lėkurė dhe me mish, mė ke thurur me kocka dhe me nerva.

  10:12 Mė ke dhėnė jetė dhe dashamirėsi, dhe providenca jote ėshtė kujdesur pėr frymėn time,

  10:13 por kėto gjėra i fshihje nė zemrėn tėnde; tani unė e di qė ti mendoje njė gjė tė tillė.

  10:14 Nė qoftė se mėkatoj, ti mė ndjek me sy dhe nuk mė lė tė pandėshkuar pėr fajin tim.

  10:15 Nė qoftė se jam i keq, mjerė unė! Edhe sikur tė jem i drejtė, nuk do tė guxoja tė ngrija kokėn, i ngopur siē jam nga poshtėrsia dhe duke parė mjerimin tim.

  10:16 Nė rast se ngre kryet, ti mė ndjek si luani, duke kryer pėrsėri mrekulli kundėr meje.

  10:17 Ti i pėrtėrin dėshmitarėt kundėr meje, e shton zemėrimin tėnd kundėr meje dhe trupa gjithnjė tė reja mė sulmojnė.

  10:18 Pse, pra, mė nxore nga barku? Tė kisha vdekur, pa mė parė sy njeriu!

  10:19 Do tė kisha qenė sikur tė mos kisha ekzistuar kurrė, i mbartur nga barku nė varr.

  10:20 A nuk janė vallė tė pakta ditėt e mia? Jepi fund, pra, lėrmė tė qetė qė tė mund ta mbledh pak veten;

  10:21 para se tė shkoj pėr tė mos u kthyer mė, drejt vendit tė errėsirės dhe tė hijes sė vdekjes,

  10:22 tė vendit tė territ dhe tė errėsirės sė madhe tė hijes sė vdekjes, ku ka vetėm pėshtjellim, ku madje edhe drita ėshtė si errėsira".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine