Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 13

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  13:1 "Ja, tėrė kėtė syri im e pa dhe veshi im e dėgjoi dhe e kuptoi.

  13:2 Atė qė ju dini e di edhe unė; nuk vij pas jush.

  13:3 Por do tė dėshiroja tė flas me tė Plotfuqishmin, do tė mė pėlqente tė diskutoja me Perėndinė;

  13:4 sepse ju jeni trillues gėnjeshtrash, jeni tė gjithė mjekė pa asnjė vlerė.

  13:5 Oh, sikur tė heshtnit fare, kjo do tė ishte dituria juaj.

  13:6 Dėgjoni tani mbrojtjen time dhe vini re deklaratat e buzėve tė mia.

  13:7 A doni vallė tė flisni nė mėnyrė tė mbrapshtė nė mbrotje tė Perėndisė dhe tė flisni nė favor tė tij me mashtrime?

  13:8 A doni tė pėrdorni anėsi me tė ose tė mbroni njė kauzė tė Perėndisė?

  13:9 Do tė ishte mė mirė pėr ju qė ai t`ju hetonte, apo talleni me tė ashtu si talleni me njė njeri?

  13:10 Me siguri ai do t`ju qortojė, nė rast se fshehurazi veproni me anėsi.

  13:11 Madhėria e tij vallė a nuk do t`ju kallė frikė dhe tmerri i tij a nuk do tė bjerė mbi ju?

  13:12 Thėniet tuaja moralizuese janė proverba prej hiri, argumentet tuaja mė tė mira nuk janė veēse argumente prej argjila.

  13:13 Heshtni dhe mė lini mua tė flas, pastaj le tė mė ndodhė ēfarė tė dojė.

  13:14 Pse duhet ta mbaj mishin tim me dhėmbėt dhe ta vė jetėn time nė duart e mia?

  13:15 Ja, ai do tė mė vrasė, nuk kam mė shpresė; sidoqoftė, do ta mbroj para tij qėndrimin tim.

  13:16 Ai do tė jetė edhe shpėtimi im, sepse njė i pabesė nuk do tė guxonte tė paraqitej para tij.

  13:17 Dėgjoni me vėmendje fjalimin tim dhe deklaratat e mia me veshėt tuaj.

  13:18 Ja, unė e kam pėrgatitur kauzėn time; e di qė do tė njihem si i drejtė.

  13:19 Kush kėrkon, pra, tė hahet me mua? Sepse atėherė do tė heshtja dhe do tė vdisja.

  13:20 Vetėm mos bėj dy gjėra me mua, dhe nuk do t`i fshihem pranisė sate;

  13:21 largoje dorėn nga unė dhe tmerri yt tė mos mė kallė mė frikė.

  13:22 Pastaj mund edhe tė mė thėrrasėsh edhe unė do tė pėrgjigjem, ose do tė flas unė, dhe ti do tė pėrgjigjesh.

  13:23 Sa janė fajet e mia dhe mėkatet e mia? Mė bėj tė ditur shkeljet e mia dhe mėkatin tim!

  13:24 Pse mė fsheh fytyrėn tėnde dhe mė konsideron si armikun tėnd?

  13:25 Mos do vallė tė trembėsh njė gjethe tė shtyrė sa andej dhe kėndej dhe tė ndjekėsh ca kashtė tė thatė?

  13:26 Pse shkruan kundėr meje gjėra tė hidhura dhe bėn qė tė rėndojė mbi mua trashėgimia e fajeve tė rinisė sime?

  13:27 Ti i vė kėmbėt e mia nė pranga dhe kqyr me kujdes rrugėt e mia; ti vendos njė cak pėr tabanin e kėmbėve tė mia,

  13:28 Ndėrkaq trupi im po shpėrbėhet si njė send i kalbur, si njė rrobė qė e ka grirė mola".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine