Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 26

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  26:1 Atėherė Jobi u pėrgjigj dhe tha: "Si e ke ndihmuar tė dobėtin,

  26:2 ose si e ke ndihmuar krahun pa forcė?

  26:3 Si e ke kėshilluar atė qė nuk ka dituri, dhe ēfarė njohurish tė mėdha i ke komunikuar?

  26:4 Kujt ia ke drejtuar fjalėt e tua, dhe e kujt ėshtė fryma qė ka dalė prej teje?

  26:5 Tė vdekurit dridhen nėn ujėrat, dhe kėshtu bėjnė edhe banorėt e tyre.

  26:6 Para atij Sheoli ėshtė i zbuluar, Abadoni ėshtė pa vel.

  26:7 Ai shtrin veriun nė zbrazėti dhe e mban tokėn pezull mbi hiēin.

  26:8 I mbyll ujėrat nė retė e tij, por ato nuk ēahen nėn peshėn e tyre.

  26:9 E mbulon pamjen e fronit tė tij, duke shtrirė mbi tė retė e tij.

  26:10 Ka shėnuar njė kufi tė veēantė mbi sipėrfaqen e ujėrave, nė kufirin e dritės me terrin.

  26:11 Kollonat e qiellit dridhen dhe habiten nga kėrcėnimi i tij.

  26:12 Me forcėn e tij qetėson detin, me zgjuarsinė tij ka rrėzuar Rahabin.

  26:13 Me Frymėn e tij ka zbukuruar qiejt, dora e tij ka shpuar tejpėrtej gjarpėrin dredharak.

  26:14 Ja, kėto janė vetėm thekėt e veprave tė tij. Ē`murmurimė tė lehtė tė tij arrijmė tė dėgjojmė! Por vallė kush do tė arrijė tė kuptojė gjėmimin e fuqisė sė tij?

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine