Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 7

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  7:1 "A nuk kryen vallė njė punė tė rėndė njeriu mbi tokė dhe ditėt e tij a nuk janė si ditėt e njė argati?

  7:2 Ashtu si skllavi dėshiron fort hijen dhe ashtu si argati pret mėditjen e tij,

  7:3 kėshtu edhe mua mė ranė muaj fatkeqėsie dhe m`u caktuan net me dhembje.

  7:4 Sa shtrihem, them: "Kur do tė ngrihem?". Por nata ėshtė e gjatė dhe jam vazhdimisht i shqetėsuar deri nė agim.

  7:5 Mishi im ėshtė i mbuluar me krimba dhe me buca dheu, lėkura ime plasaritet dhe ėshtė bėrė e pėshtirė.

  7:6 Ditėt e mia janė mė tė shpejta se masuri i njė endėsi dhe po harxhohen pa shpresė.

  7:7 Kujto qė jeta ime ėshtė njė frymė; syri im nuk do tė shohė mė tė mirėn.

  7:8 Syri i atij qė mė shikon nuk do tė mė shohė mė; sytė e tu do tė jenė mbi mua, por unė nuk do tė jem mė.

  7:9 Ashtu si reja davaritet dhe nuk duket mė, kėshtu ai qė zbret nė Sheol nuk kthehet mė;

  7:10 nuk do tė kthehet mė nė shtėpinė e tij, dhe banesa e tij nuk do ta njohė mė.

  7:11 Prandaj nuk do ta mbaj gojėn tė mbyllur do tė flas nė ankthin e frymės time; do tė ankohem nė hidhėrimin e shpirtit tim.

  7:12 A jam vallė deti apo njė pėrbindėsh i detit qė ti mė ruan me njė roje?

  7:13 Kur unė them: "Shtrati im do tė mė japė njė lehtėsim, shtroja ime do ta zbusė dhembjen time",

  7:14 ti mė tremb me ėndrra dhe mė tmerron me vegime;

  7:15 kėshtu shpirtit tim i parapėlqen tė mbytet dhe tė vdesė se sa tė bėjė kėtė jetė.

  7:16 Unė po shpėrbėhem; nuk kam pėr tė jetuar gjithnjė; lėrmė tė qetė; ditėt e mia nuk janė veēse njė frymė.

  7:17 Ē`ėshtė njeriu qė ti ta bėsh tė madh dhe tė kujdesesh pėr tė,

  7:18 dhe ta vizitosh ēdo mėngjes duke e vėnė nė provė nė ēdo ēast?

  7:19 Kur do ta heqėsh shikimin tėnd nga unė dhe do tė mė lėsh tė pėrcjell pėshtymėn time?

  7:20 Nė rast se kam mėkatuar, ēfarė tė kam bėrė ty, o rojtar i njerėzve? Pse mė ke bėrė objekt tė goditjeve tė tua, aq sa i jam bėrė barrė vetes sime?

  7:21 Pse nuk i fal shkeljet e mia dhe nuk e kapėrcen paudhėsinė time? Sepse shpejt do tė jem pluhur; ti do tė mė kėrkosh, por unė nuk do tė jem mė".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine