Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Atėherė Bildadi nga Shuahu u pėrgjigj dhe tha:

  8:2 "Deri kur do tė flasėsh nė kėtė mėnyrė, dhe fjalėt e gojės sate do tė jenė si njė erė e furishme?

  8:3 A mundet Perėndia tė shtrėmbėrojė gjykimin dhe i Potfuqishmi tė pėrmbysė drejtėsinė?

  8:4 Nė rast se bijtė e tu kanė mėkatuar kundėr tij, ai i ka braktisur nė prapėsinė e tyre.

  8:5 Por nė rast se ti e kėrkon Perėndinė dhe i lutesh fort tė Plotfuqishmit,

  8:6 nė rast se je i pastėr dhe i ndershėm, me siguri ai do tė ngrihet nė favorin tėnd dhe do tė rivendosė selinė e drejtėsisė sate.

  8:7 Ndonėse gjendja jote e kaluar ka qenė njė gjė e vogėl,

  8:8 e ardhmja jote do tė jetė e madhe. Pyet, pra, brezat qė shkuan dhe shqyrto gjėrat e zbuluara nga etėrit e tyre;

  8:9 ne nė tė vėrtetė i pėrkasim sė djeshmes dhe nuk dimė asgjė, sepse ditėt tona mbi tokė janė si njė hije.

  8:10 A nuk do tė mėsojnė vallė ata dhe nuk do tė flasin, duke nxjerrė fjalė nga zemra e tyre?

  8:11 A mund tė rritet papirusi jashtė moēalit dhe a mund tė zhvillohet xunkthi pa ujė?

  8:12 Ndėrsa ėshtė ende i gjelbėr, pa qenė prerė, ai thahet para ēdo bari tjetėr.

  8:13 Kėto janė rrugėt e tė gjithė atyre qė harrojnė Perėndinė; kėshtu shpresa e tė paudhit tretet.

  8:14 Besimi i tij do tė pritet dhe sigurimi i tij ėshtė si njė pėlhurė merimange.

  8:15 Ai mbėshtetet te shtėpia e tij, ajo nuk qėndron; kapet te ajo, por ajo nuk mban.

  8:16 Ai ėshtė krejt i gjelbėr nė diell dhe degėt e tij zgjaten mbi kopshtin e tij;

  8:17 dhe rrėnjėt e tij pleksen rreth njė grumbulli gurėsh dhe depėrtojnė midis gurėve tė shtėpisė.

  8:18 Por nė rast se shkėputet nga vendi i tij, ky e mohon, duke thėnė: "Nuk tė kam parė kurrė!".

  8:19 Ja, ky ėshtė gėzimi i mėnyrės sė tij tė tė jetuarit, ndėrsa tė tjerėt do tė dalin nga pluhuri.

  8:20 Ja, Perėndia nuk e flak njeriun e ndershėm, as i ndihmon keqbėrėsit.

  8:21 Ai do t`i japė edhe mė buzėqeshje gojės sate dhe kėngė gėzimi buzėve tė tua.

  8:22 Ata qė tė urrejnė do tė mbulohen me turp dhe ēadra e tė paudhėve do tė zhduket".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine