Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - MALACHI 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 Orakulli i fjalės tė Zotit iu drejtua Izraelit me anė tė Malakias.

  1:2 "Unė ju kam dashur", thotė Zoti. Por ju thoni: "Si na ke dashur?". "Vallė Ezau nuk ishte vėllai i Jakobit?", thotė Zoti. "Megjithėatė unė e kam dashur Jakobin

  1:3 dhe e kam urryer Ezaun; malet e tij i kam kthyer nė shkreti dhe trashėgiminė e tij ua kam dhėnė ēakejve tė shkretėtirės.

  1:4 Edhe sikur Edomi tė thotė: "Ne u shkatėrruam, por do tė rifillojmė ndėrtimin e vendeve tė shkretuara"", kėshtu thotė Zoti i ushtrive, "ata do tė rindėrtojnė, por unė do tė shemb; dhe do tė emėrtohen Territori i paudhėsisė dhe populli kundėr tė cilit Zoti do tė jetė pėrjetė i indinjuar.

  1:5 Sytė tuaj do tė shikojnė dhe ju do tė thoni: "Zoti u pėrlėvdua pėrtej kufijve tė Izraelit"".

  1:6 "Njė bir nderon tė atin dhe njė shėrbėtor zotin e tij. Nė se unė, pra, jam ati, ku ėshtė nderi im? Dhe nė se jam zot, ku ma kanė frikėn?", iu thotė Zoti i ushtrive juve, priftėrinjve, "qė pėrbuzni

  1:7 Ju ofroni mbi altarin tim ushqime tė ndotura, dhe megjithatė thoni: "Nė ē`mėnyrė tė kemi ndotur?". Kur thoni: "Tryeza e Zotit ėshtė e pėrbuzshme".

  1:8 Kur ofroni pėr flijim njė kafshė tė verbėr, a nuk ėshtė keq? Kur ofroni njė kafshė tė ēalė ose tė sėmurė, nuk ėshtė keq? Paraqite, pra, te qeveritari yt. A do tė jetė i kėnaqur prej teje? Do tė tė pranojė me kėnaqėsi?", thotė Zoti i ushtrive.

  1:9 Tani, pra, kėrkoni favorin e Perėndisė, qė ai tė ketė mėshirė pėr ne. "Duart tuaja e kanė bėrė kėtė, a do t`ju pranojė vallė me kėnaqėsi?", thotė Zoti i ushtrive.

  1:10 "Oh, sikur tė paktėn dikush prej jush t`i mbyllte dyert! Atėherė nuk do ta ndiznit zjarrin kot mbi altarin tim. Unė nuk kam asnjė kėnaqėsi me ju", thotė Zoti i ushtrive, "dhe as qė pėlqej ēfarėdo oferte nga duart tuaja.

  1:11 Sepse, qė nga lind dielli e deri atje ku perėndon, emri im do tė jetė i madh midis kombeve dhe nė ēdo vend do t`i ofrohet temjan emrit tim dhe njė blatim i pastėr, sepse emri im do tė jetė i madh midis kombeve", thotė Zoti i ushtrive.

  1:12 "Por ju e pėrdhosni kur thoni: "Tryeza e Zotit ėshtė e ndotur dhe fryti i saj, domethėnė ushqimi i saj, ėshtė i pėrbuzshėm".

  1:13 Ju thoni gjithashtu: "Ah, sa u lodhėm!", dhe e trajtoni me pėrēmim", thotė Zoti i ushtrive. "Kėshtu ju sillni kafshė tė vjedhura, tė ēala ose tė sėmura; kjo ėshtė oferta qė sillni. A do tė mund ta pranoja nga duart tuaja?", thotė Zoti.

  1:14 Mallkuar qoftė hileqari qė ka njė mashkull nė kopenė e tij dhe bėnė njė premtim solemn, por flijon pėr Zotin njė kafshė me tė meta. Sepse unė jam njė Mbret i madh", thotė Zoti i ushtrive, "dhe emri im ėshtė i tmerrshėm midis kombeve".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine