Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 14

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  14:1 I pamendi ka thėnė nė zemėr tė tij: "Nuk ka Perėndi". Janė tė korruptuar, bėjnė gjėra tė neveritshme; nuk ka asnjė qė tė bėjė tė mirėn.

  14:2 Zoti shikon nga qielli bijtė e njerėzve pėr tė parė nė se ndonjeri prej tyre ka arsye dhe kėrkon Perėndinė.

  14:3 Tė gjithė kanė devijuar, janė korruptuar; asnjeri nuk bėn tė mirėn, as edhe njė.

  14:4 Nuk kanė fare arsye tė gjithė ata qė kryejnė paudhėsi, qė hanė popullin tim si tė hanin bukė dhe nuk kėrkojnė ndihmėn e Zotit?

  14:5 Atje do t`i zėrė njė frikė e madhe, sepse Perėndia ėshtė me njerėzit e drejtė.

  14:6 Ju kėrkoni tė prishni planet e tė mjerit, sepse Zoti ėshtė streha e tij.

  14:7 Oh! Le tė vijė, pra, nga Sioni shpėtimi i Izraelit! Kur Zoti do ta kthejė popullin e tij nga robėria, Jakobi do tė ngazėllojė, Izraeli do tė gėzohet.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine