Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 15

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  15:1 O Zot, kush do tė banojė nė ēadrėn tėnde? Kush do tė banojė nė malin tėnd tė shenjtė?

  15:2 Ai qė ecėn me ndershmėri dhe bėn atė qė ėshtė e drejtė dhe thotė tė vėrtetėn qė ka nė zemėr,

  15:3 qė nuk shan me gjuhėn e tij, nuk i bėn asnjė tė keqe shokut tė tij, dhe nuk shpif tė afėrmin e tij.

  15:4 Nė sytė e tij pėrēmohet njeriu pa vlerė, por ai ndėrton ata qė kanė frikė nga Zoti; edhe sikur tė jetė betuar nė dėm tė tij, ai nuk tėrhiqet;

  15:5 nuk i jep paratė e tij me kamatė dhe nuk pranon dhurata kundėr tė pafajshmit. Ai qė bėn kėto gjėra nuk do tė hiqet kurrė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine