Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 16

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  16:1 Mė mbro, o Perėndi, sepse unė po kėrkoj strehė te ti.

  16:2 I thashė Zotit: "Ti je Zoti im; nuk kam asnjė tė mirė veē teje".

  16:3 Gjithė dashuria ime ėshtė vendosur te njerėzit e shenjtė dhe tė nderuar qė janė mbi tokė.

  16:4 Dhembjet e atyre qė turren pas perėndive tė tjera do tė shumėzohen; unė nuk do t`i derdh libacionet e tyre tė gjakut dhe nuk do tė shqiptoj me buzėt e mia emrat e tyre.

  16:5 Zoti ėshtė pjesa ime nga trashėgimia dhe kupa ime; ti, o Zot, ruaje fort atė qė mė ka rėnė nė short.

  16:6 Mua fati mė ka rėnė nė vende tė kėndshme; po, njė trashėgimi e bukur mė ka rėnė.

  16:7 Unė do tė bekoj Zotin qė mė kėshillon; zemra ime mė mėson edhe natėn.

  16:8 Unė e kam vėnė vazhdimisht Zotin pėrpara syve tė mi; duke qenė se ai rri nė tė djathtėn time, unė nuk do tė hiqem kurrė nga vendi.

  16:9 Prandaj zemra ime gėzohet dhe shpirti im ngazėllon pėr lavdinė e trashėgimisė sime; edhe mishi im do tė qėndrojė tėrė besim dhe nė siguri,

  16:10 sepse ti nuk do ta lėsh shpirtin tim nė Sheol dhe nuk do tė lejosh qė i Shenjti yt tė shohė korruptimin.

  16:11 Ti do tė mė tregosh shtegun e jetės; ka shumė gėzim nė praninė tėnde; nė tė djathtėn tėnde ka kėnaqėsi nė pėrjetėsi.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine