Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 38

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  38:1 O Zot, mos mė shaj nė indinjatėn tėnde dhe mos mė dėno nė zemėrimin tėnd.

  38:2 Sepse shigjtat e tua mė kanė shpuar dhe dora jote mė shtyp.

  38:3 Nuk ka asgjė tė shėndoshė nė mishin tim pėr shkak tė zemėrimit tėnd; nuk ka qetėsi nė kockat e mia pėr shkak tė mėkatit tim.

  38:4 Paudhėsitė e mia e kalojnė nė fakt kohėn time, janė si njė barrė e madhe, shumė e rėndė pėr mua.

  38:5 Plagėt e mia janė tė fėlliqura dhe tė qelbėzuara nga marrėzia ime.

  38:6 Jam krejt i kėrrusur dhe i dėshpėruar; sillem tėrė ditėn rreth e qark duke mbajtur zi,

  38:7 sepse ijet e mia janė tė pezmatuara dhe nuk ka asgjė tė shėndoshė nė mishin tim.

  38:8 Jam i sfilitur dhe i vrarė; vrumbulloj nga drithma e zemrės sime.

  38:9 O Zot, ēdo dėshirė qė kam ėshtė para teje dhe psherėtimat e mia nuk tė janė fshehur.

  38:10 Zemra ime rreh, fuqia po mė lė; vetė drita e syve tė mi ka ikur.

  38:11 Miqtė e mi dhe shokėt e mi rrinė larg plagės sime, dhe fqinjėt e mi ndalojnė larg meje.

  38:12 Ata qė kėrkojnė jetėn time mė ngrejnė kurthe dhe ata qė duan tė mė bėjnė tė keqen flasin pėr shkatėrrimin dhe mendojnė mashtrime tėrė ditėn.

  38:13 Por unė jam si njė i shurdhėr qė nuk dėgjon dhe njė memec qė nuk e hap gojėn.

  38:14 Po, jam si njė njeri qė nuk dėgjon dhe qė nuk mund tė pėrgjigjet me gojėn e tij.

  38:15 Sepse shpresoj te ti, o Zot, ti do tė pėrgjigjesh, o Zot, Perėndia im.

  38:16 Sepse kam thėnė: "U gėzofshin me mua, dhe kur kėmba ime pengohet, mos u ēofshin kundėr meje".

  38:17 Ndėrsa jam duke rėnė dhe dhembja ime ėshtė vazhdimisht para meje,

  38:18 ndėrsa rrėfej mėkatin tim dhe jam tepėr i shqetėsuar pėr mėkatin,

  38:19 armiqtė e mi janė tėrė gjallėri dhe janė tė fortė, dhe ata qė mė urrejnė pa shkak shumohen.

  38:20 Edhe ata qė ma shpėrblejnė tė mirėn me tė keqen mė pėrndjekin, sepse unė ndjek rrugėn e sė mirės.

  38:21 O Zot, mos mė braktis; Perėndia im, mos u largo nga unė.

  38:22 Nxito tė mė ndihmosh, o Zot, o shpėtimi im.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine