Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store



 • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 39

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  39:1 Unė thoja: "Do tė kujdesem pėr sjelljen time qė tė mos kryej mėkate me gjuhėn time; do t`i vė njė fre gojės sime, sa kohė qė i pabesi rri para meje".

  39:2 Kam qėndruar i heshtur dhe i qetė, i jam pėrmbajtur pikėrisht sė mirės, dhe dhembja ime ėshtė ashpėrsuar.

  39:3 Zemra mė digjte pėrbrenda; ndėrsa mendohesha, njė zjarr u ndez; atėherė fola me gjuhėn time:

  39:4 "O Zot, bėmė tė njohur fundin tim dhe cila ėshtė masa e ditėve tė mia; vepro nė mėnyrė qė unė tė di sa i brishtė jam.

  39:5 Ja, ti i ke pakėsuar ditėt e mia aq sa ėshtė e gjatė njė pėllėmbė, dhe zgjatja e jetės sime ėshtė si asgjė para teje; po, ēdo njeri nė gjendjen e tij mė tė mirė nuk ėshtė veēse avull. (Sela)

  39:6 Po, njeriu sillet rreth e qark si njė hije; po mė kot lodhen tė gjithė dhe grumbullojnė pasuri pa ditur kush do t`i mbledhė!

  39:7 Por tani, o Zot, ēfarė pres? Shpresa ime ėshtė te ti.

  39:8 Ēliromė nga tė gjitha fajet e mia; bėj qė tė mos jem objekt i talljes nga njeriu pa mend.

  39:9 Do tė qėndroj nė heshtje, nuk kam pėr tė hapur gojėn, sepse ti je ai qė vepron.

  39:10 Largo nga unė fshikullin tėnd; unė po marr fund nėn goditjet e dorės sate.

  39:11 Ti e korrigjon njeriun duke dėnuar mėkatin e tij dhe konsumon si njė krimb atė qė pėr tė ėshtė e ēmuar. Po, ēdo njeri nuk ėshtė veēse kotėsi. (Sela)

  39:12 O Zot, dėgjo lutjen time dhe vėri veshin britmės sime; mos u trego i shurdhėr ndaj lotėve tė mi, sepse para teje unė jam njė i huaj dhe njė shtegtar si tė gjithė etėrit e mi.

  39:13 Hiqe shikimin tėnd nga unė, me qėllim qė unė tė marr pėrsėri fuqi para se tė iki dhe tė mos jem mė".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine