Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 40

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  40:1 Unė kam pritur me ngulm dhe me durim Zotin, dhe ai u pėrkul mbi mua dhe dėgjoi britmėn time.

  40:2 Mė nxorri jashtė njė grope shkatėrrimi, nga balta e moēalit, i vendosi kėmbėt e mia mbi njė shkėmb dhe i ka bėrė tė qėndrueshme hapat e mia.

  40:3 Ai vuri nė gojėn time njė kantik tė ri pėr tė lėvduar Perėndinė tonė; shumė njerėz kanė pėr ta parė kėtė, do tė dridhen dhe do t`i besojnė Zotit.

  40:4 Lum ai njeri qė i beson Zotit dhe nuk u drejtohet krenarėve dhe as atyre qė marrin rrugė tė keqe duke u dhėnė pas gėnjeshtrės.

  40:5 O Zot, Perėndia im, tė shumta janė mrekullitė qė ke bėrė, dhe askush nuk mund tė numėrojė gjėrat qė ke menduar pėr ne. Po tė duhej t`i shpallja dhe t`i tregoja, do tė ishin tepėr pėr t`i radhitur.

  40:6 Ti nuk kėnaqesh as me flijime as me oferta; mė ke shpuar veshėt. Ti nuk ke kėrkuar as olokauste as flijime pėr mėkatin.

  40:7 Atėherė unė thashė: "Ja, po vij. Nė rrotullin e librit shkruhet pėr mua.

  40:8 Perėndia im, unė gėzohem kur zbatoj vullnetin tėnd dhe ligji yt ėshtė nė zemrėn time".

  40:9 E shpalla drejtėsinė tėnde nė kuvendin e madh; ja, unė nuk i mbaj buzėt tė mbyllura, o Zot, ti e di kėtė.

  40:10 Nuk e kam fshehur drejtėsinė tėnde nė zemrėn time; kam shpallur besnikėrinė tėnde dhe shpėtimin tėnd; nuk e kam fshehur mirėsinė tėnde as tė vėrtetėn tėnde para kuvendit tė madh.

  40:11 Mos mė moho, o Zot, mėshirėn zemėrbutė; mirėsia jote dhe e vėrteta jote mė mbrofshin gjithnjė.

  40:12 Sepse tė kėqija tė panumėrta mė rrethojnė; paudhėsitė e mia mė kanė zėnė dhe nuk mund tė shikoj; janė mė tė shumta se flokėt e kokės sime, dhe zemra po mė ligėshtohet.

  40:13 Prano, o Zot, tė mė ēlirosh. O Zot, nxito tė mė ndihmosh.

  40:14 U turpėrofshin dhe u pėshtjellofshin ata qė duan tė shkatėrrojnė jetėn time. Rėnēin poshtė tė mbuluar nga turpi ata qė gėzohen me fatkeqėsitė e mia.

  40:15 U trėmbshin pėr turp tė tyre ata qė mė thonė: "Ah, ah...!".

  40:16 U gėzofshin dhe ngazėllofshin te ti tė gjithė ata qė tė kėrkojnė, ata qė duan shpėtimin tėnd thėnēin: "Lėvduar qoftė Zoti".

  40:17 Sa pėr mua, unė jam i varfėr dhe nevojtar, por Zoti kujdeset pėr mua. Ti je mbėshtetja ime dhe ēlirimtari im; Perėndia im, mos u vono.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine