Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 73

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  73:1 Me siguri Perėndia ėshtė i mirė me Izraelin, me ata qė janė tė pastėr nga zemra.

  73:2 Por, sa pėr mua, gati gati po mė pengoheshin kėmbėt dhe pėr pak hapat e mia do tė shkisnin.

  73:3 Sepse i kisha zili mburravecėt, duke parė mirėqėnien e njerėzve tė kėqij.

  73:4 Sepse nuk ka dhembje nė vdekjen e tyre, dhe trupi i tyre ėshtė i majmė.

  73:5 Ata nuk po heqin si vdekatarėt e tjerė, as pėsojnė goditje si njerėzit e tjerė.

  73:6 Prandaj kryelartėsia i rrethon si njė gjerdan dhe dhuna i mbėshtjell si njė rrobe.

  73:7 Sytė u dalin jashtė nga dhjami dhe pėrfytyrimet e ēoroditura tė zemrės sė tyre vėrshojnė.

  73:8 Ata tallen dhe kurdisin me pabesi shtypjen, flasin me arrogancė.

  73:9 E drejtojnė gojėn e tyre kundėr qiellit dhe gjuha e tyre pėrshkon tokėn.

  73:10 Prandaj njerėzit e tyre kthehen nga ajo anė dhe pijnė me tė madhe ujėrat e tyre,

  73:11 dhe thonė: "Si ėshtė e mundur qė Perėndia tė dijė ēdo gjė dhe tė ketė njohuri te Shumė i Larti?".

  73:12 Ja, kėta janė tė pabesė; megjithatė janė gjithnjė tė qetė dhe i shtojnė pasuritė e tyre.

  73:13 Mė kot, pra, pastrova zemrėn time dhe i lava duart nė pafajėsinė time.

  73:14 Sepse jam goditur tėrė ditėn dhe jam ndėshkuar ēdo mėngjes.

  73:15 Sikur tė kisha thėnė: "Do tė flas edhe unė kėshtu", ja, do tė kisha mohuar brezin e bijve tė tu.

  73:16 Atėherė kėrkova ta kuptoj kėtė gjė, por ajo m`u duk shumė e vėshtirė.

  73:17 Deri sa hyra nė shenjtoren e Perėndisė dhe mora parasysh fundin e tyre.

  73:18 Me siguri, ti i vė nė vėnde tė rrėshqitshme dhe kėshtu i bėn qė tė bien nė shkatėrrim.

  73:19 Si u shkatėrruan nė njė ēast! Ata vdiqėn tė konsumuar nga tmerri!

  73:20 Ashtu si nė njė ėndėrr, kur zgjohesh, kėshtu edhe ti, o Zot, kur tė zgjohesh, do tė pėrbuzėsh pamjen e tyre tė kotė.

  73:21 Kur zemra ime acarohej dhe e ndjeja veten sikur mė shponin nga brenda,

  73:22 unė isha pa mend dhe pa kuptim; para teje isha si njė kafshė.

  73:23 Por megjithatė unė jam gjithnjė me ty; ti mė ke kapur nga dora e djathtė.

  73:24 Ti do tė mė udhėheqėsh me kėshillėn tėnde dhe do tė mė ēosh pastaj nė lavdi.

  73:25 Cilin kam nė qiell veē teje? Dhe mbi tokė nuk dėshiroj tjetėr njeri veē teje.

  73:26 Mishi im dhe zemra ime nuk mund tė ligėshtohen, por Perėndia ėshtė kėshtjella e zemrės sime dhe pjesa ime nė pėrjetėsi.

  73:27 Sepse ja, ata qė largohen prej teje do tė vdesin; ti shkatėrron tėrė ata qė, duke kurvėruar, largohen prej teje.

  73:28 Por sa pėr mua, e mira ėshtė t`i afrohem Perėndisė; e kam bėrė Zotin tim, Zotin, strehėn time, pėr tė treguar gjithė veprat e tua.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine