Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 75

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  75:1 Ne tė lėvdojmė, o Perėndi, ne tė lėvdojmė, sepse emri yt na ėshtė i afėrt; njeriu tregon mrekullitė e tua.

  75:2 Kur do tė vijė koha e caktuar, unė do tė gjykoj me drejtėsi.

  75:3 Toka dhe tėrė banorėt e saj shkrihen, por unė i bėj tė qėndrueshme shtyllat e saj. (Sela)

  75:4 U kam thėnė fodullėve: "Mos u mburrni!", dhe tė pabesėve: "Mos u bėni hundėpėrpjetė!

  75:5 Mos e ngrini lart kokėn, mos flisni me qafė tė fortė".

  75:6 Sepse lėvdimi nuk vjen as nga lindja, as nga perėndimi, as edhe nga shkretėtira.

  75:7 Sepse Perėndia ėshtė ai qė gjykon; ai ul njerin dhe ngre tjetrin.

  75:8 Sepse Zoti ka nė dorė njė kupė vere qė shkumon dhe plot me erėza, qė ai e zbraz. Me siguri tėrė tė pabesėt e dheut do ta kullojnė dhe do tė pinė deri llumin.

  75:9 Por unė do tė shpall pėrjetė dhe do t`i kėndoj lavde Perėndisė tė Jakobit.

  75:10 Dhe do tė dėrrmoj tėrė fuqinė e tė pabesėve, por fuqia e tė drejtėve do tė pėrlėvdohet.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine