Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 76

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  76:1 Perėndia njihet mirė nė Judė, emri i tij ėshtė i madh nė Izrael.

  76:2 Tabernakulli i tij ėshtė nė Salem dhe ai banon nė Sion.

  76:3 Kėtu ai ka copėtuar shigjetat e zjarrta tė harkut, mburojėn dhe shpatėn e luftės. (Sela)

  76:4 Ti dukesh i lavdishėm dhe i fuqishėm mbi malet e presė.

  76:5 Trimat i kanė zhveshur, i ka zėnė gjumi, dhe asnjė prej atyre trimave nuk ka mundur tė pėrdorė duart e tij.

  76:6 Mbas qortimit tėnd, o Perėndia i Jakobit, qerret dhe kuajt mbetėn tė shushatur.

  76:7 Nga ti, pikėrisht nga ti, duhet tė kenė frikė; dhe kush mund tė rezistojė para teje kur zemėrohesh?

  76:8 Ti ke bėrė qė tė dėgjohet nga qielli vendimi yt, tokėn e zuri frika dhe heshti,

  76:9 kur Perėndia u ngrit pėr tė gjykuar, pėr tė ēliruar tėrė nevojtarėt e tokės. (Sela)

  76:10 Edhe zemėrimi i njerėzve do tė shndrrohet nė lavdi pėr ty, dhe ti do tė rrethohesh me vetė mbeturinat e zemėrimi tė tyre.

  76:11 Bėjini zotime Zotit, Perėndisė tuaj, dhe plotėsojini; tėrė ata qė rinė rreth tij t`i ēojnė dhurata tė Tmerrshmit.

  76:12 Ai u heq frymėn qeveritarėve, nga ai druhen mbretėrit e tokės.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine