Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store



 • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 90

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  90:1 O Zot, ti ke qenė pėr ne njė strehė brez pas brezi.

  90:2 Para se tė kishin lindur malet dhe para se ti tė kishe formuar tokėn dhe botėn, madje nga mot dhe pėrjetė ti je Perėndia.

  90:3 Ti e kthen njeriun nė pluhur dhe thua: "Kthehuni, o bij tė njerėzve".

  90:4 Sepse njė mijė vjet nė sytė e tu janė si dita e djeshme qė ka kaluar, ose sikur tė gdhish njė natė.

  90:5 Ti i pėrlan si njė pėrmbytje. Ato janė si njė ėndėrr, janė si barr qė gjelbėron nė mėngjes.

  90:6 Nė mėngjes ai lulėzon dhe gjelbėron, nė mbrėmje kositet dhe thahet.

  90:7 Sepse jemi tė konsumuar nga zemėrimi yt dhe jemi tė tmerruar nga tėrbimi yt.

  90:8 Ti i vė fajet tona para teje, mėkatet tona tė fshehta nė dritėn e fytyrės sate.

  90:9 Sepse tėrė ditėt tona zhduken nė zemėrimin tėnd; ne po i mbarojmė vitet tona si njė psherėtimė.

  90:10 Ditėt e viteve tona shkojnė deri nė shtatėdhjetė vjet dhe pėr mė tė fortėt nė tetėdhjetė, por ajo qė pėrbėn krenarinė e tyre nuk ėshtė veēse mundim dhe dėshirė pėr t`u dukur, sepse kalon me tė shpejtė dhe ne fluturojmė tutje.

  90:11 Kush e njeh forcėn e zemėrimit tėnd dhe mėrinė tėnde sipas frikės qė duhet pasur prej teje?

  90:12 Na mėso, pra, tė numėrojmė ditėt tona pėr tė pasur njė zemėr tė urtė.

  90:13 Kthehu, o Zot! Deri kur? Dhe ki mėshirė pėr shėrbėtorėt e tu.

  90:14 Na ngop nė mėngjes me mirėsinė tėnde, dhe ne do tė ngazėllojmė dhe do tė kėnaqemi nė tė gjitha ditėt tona.

  90:15 Na gėzo nė pėrpjestim me ditėt qė na ke pikėlluar dhe nė kompensim tė viteve qė kemi vuajtur nga fatkeqėsitė.

  90:16 Qoftė e qartė vepra jote shėrbėtorėve tė tu dhe lavdia jote bijve tė tyre.

  90:17 Hiri i Zotit Perėndisė tonė qoftė mbi ne dhe e bėftė tė qėndrueshme veprėn e duarve tona; po, bėje tė qėndrueshme veprėn e duarve tona.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine